Drohiczyn: Wręczono nagrody

W Siemiatyczach zorganizowano spotkanie podsumowujące projekt „Tacy sami” - kampania informacyjna na rzecz integracji osób niepełnosprawnych i przeciwdziałania ich dyskryminacji.

W ramach działania prowadzonego przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej ogłoszono konkurs rysunkowy dla mieszkańców powiatów bielskiego, hajnowskiego i siemiatyckiego. Do konkursu zgłoszono ponad sto prac, najlepsze z nich znalazły się w kalendarzu na rok 2015. 20 stycznia autorzy najwyżej ocenionych prac zostali zaproszeni do Siemiatycz, gdzie w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II zorganizowano uroczystość rozdania nagród. Na spotkaniu obecne były dzieci wraz z opiekunami, dyrekcja Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, organizatorzy kampanii „Tacy sami”. W przygotowanie uroczystości zaangażowało się Szkole Koło Caritas, którym opiekuje się Agnieszka Olendzka. Młodzież przygotowała wystawę prac, prezentację multimedialną, zadbała o sprzęt nagłaśniający i słodki poczęstunek dla gości.

Wreczono nagrody (6)Główną częścią spotkania było ogłoszenie wyników konkursu i uhonorowanie zwycięzców. Dyrektor Caritas Diecezji Drohiczyńskiej ks. Łukasz Gołębiewski wręczał dzieciom nagrody, a dyrektor Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Janusz Niewiarowski wręczał dyplomy. Upominki przygotowano też dla opiekunów, a wszyscy zaproszeni goście otrzymali przygotowane w ramach kampanii kalendarze. Podczas rozdawania nagród czytano wskazówki, jak należy zachowywać się wobec osób niepełnosprawnych. W kalendarzu „Tacy sami” każdy miesiąc zawiera taką wskazówkę.

Projekt TACY SAMI realizowany przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej był współfinansowany przez PFRON przy współpracy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku.

Tekst: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk – koordynator kampanii TACY SAMI

Zdjęcia: wolontariusze SKC