W piątek 20 marca br. we wrocławskiej archikatedrze abp Józef Kupny będzie przewodniczył Drodze Krzyżowej dla osób cierpiących, chorych i niepełnosprawnych.

Nabożeństwo przygotowała Caritas Archidiecezji Wrocławskiej wraz z Duszpasterstwem Chorych i Niepełnosprawnych oraz Duszpasterstwem Głuchoniemych i Niewidomych.

W czytanie poszczególnych stacji zaangażowane zostaną osoby chore, niepełnosprawne i cierpiące. Wśród nich będą również niewidomi, dla których rozważania zostały przygotowane w alfabecie Braille’a. Dla osób z wadą słuchu całe nabożeństwo będzie tłumaczone na język migowy, będzie również możliwość skorzystania z działającej we wrocławskiej katerze pętli indukcyjnej. Dzięki tej technologii osoby, które wejdą w jej zasięg, mogą przełączyć aparat słuchowy na tryb pracy indukcyjny, dzięki czemu usłyszą w swoim aparacie wyraźny głos. Osoby poruszające się na wózkach bez trudu wjadą do świątyni dzięki specjalnym podjazdom, pomogą im również wolontariusze i pracownicy Caritas. Chorzy leżący w łóżkach oraz ci, którzy nie mają możliwości dotrzeć do kościoła, będą mogli uczestniczyć w nabożeństwie dzięki transmisji w Radiu Rodzina. Z tej formy udziału w modlitwie zamierza skorzystać biskup senior Józef Pazdur.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpocznie się o 15.00, w Godzinie Miłosierdzia.

Paweł Trawka