Rzeszów: Razem oszczędzamy wodę i energię!

Caritas Diecezji Rzeszowskiej zorganizowała dla rodzin wielodzietnych zamieszkujących województwo podkarpackie naszej diecezji konkurs plastyczny na najciekawszą pracę wykonaną przez najmłodszych członków rodziny – promującą idee dbania o środowisko naturalne i racjonalne używanie wody pt. „Razem oszczędzamy wodę i energię”.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej zorganizowała dla rodzin wielodzietnych zamieszkujących województwo podkarpackie naszej diecezji konkurs plastyczny na najciekawszą pracę wykonaną przez najmłodszych członków rodziny – promującą idee dbania o środowisko naturalne i racjonalne używanie wody pt. „Razem oszczędzamy wodę i energię”.   Warunkiem udziału w konkursie było posiadanie co najmniej pięciorga dzieci (rodzina żyjąca w jednym gospodarstwie domowym).  Konkurs zorganizowany był w ramach programu pod nazwą „Rodzina+. Zrównoważone korzystanie z zasobów naturalnych”,  współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Nagrodami dla zwycięzców były nowe pralki o wysokiej klasie oszczędności wody i energii, minimalizujące koszty eksploatacji oraz umożliwiające czynne wdrożenie programu dbania o środowisko naturalne w gospodarstwach domowych.

ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej