Zaproszenie na konferencję prasową – Trochę ciepła dla bezdomnego

ZAPRASZAMY NA KONFERENCJĘ PRASOWĄ

podsumowującą projekt „TROCHĘ CIEPŁA DLA BEZDOMNEGO”

W którym Caritas Polska wraz ze Strażą Miejską Miasta Stołecznego Warszawy świadczyła pomoc osobom bezdomnym, przebywającym poza ośrodkami pomocy.

Ośrodek Caritas Archidiecezji Warszawskiej dla osób bezdomnych „Tylko” ul. Żytnia 1A, Warszawa

18.03 piątek, godz. 10:00

W konferencji wezmą udział:

Ks. Marian Subocz – dyrektor Caritas Polska

Grzegorz Staniszewski – naczelnik d.s. prewencji i profilaktyki, Straż Miejska m.st. Warszawy

Janusz Sukiennik – koordynator projektów pomocy dla osób bezdomnych Caritas Polska

Alfred Paplak – starszy inspektor z IV Oddziału terenowego, Straż Miejska m.st. Warszawy

Paweł Stabryn – inspektor z IV Oddziału terenowego, Straż Miejska m.st. Warszawy

Andrzej Czarnocki –  kierownik Schroniska dla osób bezdomnych TYLKO Caritas Archidiecezji Warszawskiej

Podczas konferencji zostanie zaprezentowana wystawa fotograficzna dokumentująca projekt.

W ramach akcji od listopada 2015 do 15 lutego 2016, 9 patroli Warszawskiej Straży Miejskiej wraz z pracownikami Caritas Polska rozdało: 225 śpiworów i termosów, 100 kurtek polarowych, 60 nieprzemakalnych kurtek zimowych, 56 czapek i 125 par skarpet, 100 koców i 75 par butów. Środki na wsparcie osób bezdomnych zebrane zostały poprzez zbiórkę przeprowadzoną poprzez serwis:

www.pomagam.caritas.pl