Dzień Chorego w legnickiej Caritas

11 lutego, w Światowy Dzień Chorego, w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w Legnicy, odprawiona została Msza św. Przewodniczył jej biskup senior Stefan Cichy.

W Eucharystii uczestniczyli podopieczni Zakładu, prowadzonego przez Caritas Diecezji Legnickiej oraz personel medyczny. W trakcie homilii biskup Stefan Cichy zwrócił uwagę na Lourdes, jako miejsce do którego przybywają chorzy i cierpiący, szukający uzdrowienia duchowego ale też i fizycznego. Podkreślił także, że lekarstwem na ulgę w cierpieniu jest ufność wobec Maryi i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po homilii biskup udzielił obecnym sakramentu Namaszczenia Chorych.

Legnicka Caritas Zakład Opiekuńczo – Leczniczy w Legnicy prowadzi od 9 lat. Przebywa w nim prawie 40 osób. Taki sam ośrodek prowadzonym jest w Jeleniej Górze. Tam opieką otoczonych jest ponad 100 pacjentów.

Zdj. ks. Waldemar Wesołowski