Dąbki: Serce za serce

W Zespole Szkół w Dąbkach odbyła się niecodzienna uroczystość. Najlepsi wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, którzy kończyli już edukację w tej szkole, zostali uhonorowani statuetką „Dobry jak chleb”. Otrzymali ją: Ewa Pałac, Adam Pałac, Karolina Zubenko, Justyna Drewienkowska.

– Uczniowie ci przez 6 lat pracowali z wielką pasją i empatią na rzecz potrzebujących w szkole i w okolicy. Ostatnie lata pomagali też w hospicjum w Darłowie – ocenia zaangażowanie podopiecznych Małgorzata Miszczuk, opiekun SKC w Dąbkach.

Dla rodzeństwa Pałaców praca w zespole charytatywnym to przyjemność. – Razem z bratem Adamem uczestniczę w Caritasie od dzieciństwa – powiedziała Ewa Pałac. – Pomagamy, bo sprawia nam to wielką satysfakcję. Fakt, że przez nasze zwykłe gesty komuś pojawia się uśmiech na twarzy, daje nam niesamowitą radość i chęć do życia. Pomoc jest najdroższym podarunkiem, a przecież kosztuje tak niewiele wysiłku.

Zdjęcia: Hubert Paszkiewicz