Drzewociny: Wakacyjny turnus rehabilitacyjny

W poniedziałek, 26 czerwca 2017 roku, w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym łódzkiej Caritas w Drzewocinach, rozpoczyna się Wakacyjna Akcja Caritas.
Na pierwszy turnus rehabilitacyjny, w dniach 26 czerwca – 9 lipca, przyjeżdża 42 niepełnosprawnych dzieci, które wypoczywać będą pod opieką kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi i grona wolontariuszy „Ama Deum – kochaj Boga”. W połowie lipca w ośrodku rozpocznie się kolejny turnus rehabilitacyjny dla 20-osobowej grupy młodzieży. 29 lipca rozpoczyna się w Drzewocinach turnus kolonijny dla 80 dzieci z regionu łódzkiego. Kolonie odbędą się pod hasłem „W 14 dni dookoła świata”. Zgodnie z tegorocznym hasłem duszpasterskim: „Idźcie i głoście”, każdego dnia będziemy „podróżować” z uczestnikami kolonii do miejsc, które podczas swoich licznych podróży odwiedził Ojciec Święty Jan Paweł II.
Kolonie letnie Caritas organizowane sią dla dzieci i młodzieży w wieku 7 – 15 lat. Każdy z kolonijnych dni wypełniony będzie atrakcjami i niespodziankami. Zorganizujemy gry i zabawy, zajęcia sportowe i rekreacyjne, które oprócz zdolności ruchowych, rozwijają pewność siebie i umiejętność pracy w grupie. Całość uzupełnią konkursy, seanse filmowe, a także ognisko z pieczeniem kiełbasek. Nie zabraknie również dyskotek i leśnych spacerów. Ze względu na katolicki charakter kolonii, uczestnicy będą mogli uczestniczyć w niedzielnej mszy świętej i codziennych modlitwach.
Przez dwa wakacyjne miesiące normalnie funkcjonują świetlice środowiskowe Caritas. Podopieczni placówek codziennie znajdą tu ciepły posiłek oraz propozycje różnych wakacyjnych aktywności. Podobnie, jak w ubiegłych latach dzieci i młodzież skorzystają z letniej oferty przygotowanej przez Miasto Łódź.
Prosimy o wsparcie organizacji wypoczynku letniego dla dzieci:
Caritas Archidiecezji Łódzkiej
Bank Pekao S.A. V Oddział w Łodzi nr 48 1240 1545 1111 0000 1165 5077
z dopiskiem: WAKACJE Z CARITAS 2017.
Możesz wesprzeć finansowo organizację kolonii już teraz.: http://www.dobromat24.pl