Aktywni seniorzy. Pierwsze spotkanie z cyklu „Siła Dobroci” – ZAPROSZENIE

Jasełka w wykonaniu seniorów, gimnastyka mózgu, ćwiczenia relaksacyjne, a przede wszystkim wymiana wiedzy i doświadczeń – już w najbliższy wtorek, 23 stycznia, w Olivia Business Centre w Gdańsku odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu „Kulisy Caritas”. Gośćmi honorowymi tej odsłony wydarzenia będą seniorzy Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30.

23 stycznia br. w jednym miejscu spotkają się przedsiębiorcy, seniorzy oraz sympatycy Caritas. Gościem pierwszego spotkania będzie Marek Demczuk – fotoreporter, operator, współpracownik m.in. TVN-u, który opowie o swoich doświadczeniach we współpracy z Caritas. Następnie będzie możliwość włączenia się w zajęcia, które cyklicznie odbywają się w placówkach gdańskiej Caritas, gdzie spotykają się seniorzy – kilka ćwiczeń dla duszy i ciała, by zadbać o dobrą kondycję zarówno naszych mięśni, jak i mózgu. Później będziemy mogli zobaczyć owoce tych zajęć –  jasełka w wykonaniu seniorów z Domu Dziennego Pobytu z Centrum Caritas im. św. Siostry Faustyny w Rumii. Na koniec na uczestników czekać będzie słodki poczęstunek oraz wspólne rozmowy przy herbacie i dźwiękach gitary. Wydarzenie uświetni wystawa fotograficzna pt. „Seniorzy Caritas”.

Idea cyklu spotkań, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Caritas Archidiecezji Gdańskiej, to zwiększanie świadomości społecznej, że dzisiejsi 60-, 70-latkowie to aktywni seniorzy, osoby, które nie tylko mają olbrzymie doświadczenie, ale też chęć, by się nim dzielić z otoczeniem i czynnie uczestniczyć w życiu publicznym, a także zawodowym. By mogli zrealizować ten cel ważne jest, by mogli spędzać czas nie tylko w swoim gronie, ale też wymieniać się wiedzą z osobami z innych środowisk, w tym przypadku m.in. z przedsiębiorcami.

– Na cyklicznych spotkaniach tematycznych, takich jak te w Olivia Business Centre, chcemy pokazać kulisy pracy w Caritas. Podczas pierwszego spotkania opowiemy o tym, że życie po 60-tce wcale nie musi być nudne i samotne  mówi Marta Szulc, sekretarz Zarządu Caritas Archidiecezji Gdańskiej – Coraz więcej starszych osób dostrzega dla siebie nowe perspektywy, a tym samym „wychodzi” z domu, aby realizować własne pasje i aktywnie spędzać czas. Ważne jest, aby stwarzać im jak najwięcej takich możliwości oraz zmieniać nasze postrzeganie, a co za tym idzie istniejący dotąd model społeczny. Zapraszamy również na kolejne spotkania. Opowiemy o naszych podopiecznych z niepełnosprawnością, zdradzimy co dzieje się w naszych świetlicach dla dzieci oraz opowiemy, kim jest wolontariusz.

– Olivia to miejsce, które łączy ludzi m.in. przez podejmowanie inicjatyw i promowanie idei, które są ważne dla każdego z nas – dodaje Monika Bogdanowicz z Olivia Business Centre, odpowiedzialna za projekty CSR – Współpracując ze środowiskiem osób skupionych wokół Caritas na Pomorzu chcemy pokazać, że warto być aktywnym i wrażliwym w różnych wymiarach życia społecznego. Mamy nadzieję, że spotkania z seniorami czy kolejne na temat talentów i wartości płynącej z bycia wolontariuszem, pozwolą poznać się bliżej i przyczynią do większej świadomości wagi spraw związanych z potrzebą bycia blisko ludzkich spraw. Jako partner spotkań zapraszamy wszystkich, którzy chcą zobaczyć, jak organizacje takie jak Caritas na co dzień włączają się w pomoc ludziom.

Takie możliwości daje między innymi Klub Seniora Caritas przy Archidiecezji Gdańskiej. To miejsce, gdzie osoby starsze mogą nie tylko spotkać się, porozmawiać i nawiązać przyjacielskie relacje, ale też twórczo i aktywnie spędzić razem czas. A pomysłów nie brakuje. Liczne gry, zajęcia teatralne, wspólne gotowanie to tylko niektóre formy aktywności seniorów należących do Klubu. Podczas spotkania z pewnością będzie okazja, by dowiedzieć na ten temat dużo więcej.

Zapraszamy do Olivia Business Centre!

 

Agenda spotkania:

17.30 – 17.40 – Oficjalne przywitanie gości

17.40 – 17.55 – Gimnastyka dla mózgu

17.55 – 18.10 – Zredukuj swój stres

18.10 – 18.20 – Marek Demczuk – Co wiem o Caritas?

18.20 – 18.50 – Jasełka

18.50 – 19.00 – Rozmowy w kuluarach

Zapraszamy także do dołączenia do wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/162848511017122/