Po spotkaniu „Siła D♥bra”. Spotkania Caritas w gdańskiej Olivii.

Zderzyć świat biznesu z światem osób, które pomagają i tej pomocy doświadczają – takie było zamierzenie spotkania w gdańskiej Olivia Tower. 23 stycznia można było spotkać się i porozmawiać z seniorami, podopiecznymi gdańskiej Caritas, w nietypowym miejscu – Olivia Biznes Center. Wśród licznych wieżowców i biurowców na 12. piętrze w Sali Olivia Sky Club odbyło się pierwsze z czterech spotkań pt. „Siła D♥bra”.

Spotkania te organizujemy zarówno z myślą o naszych podopiecznych jak i o osobach, które tam pracują. Chcemy, by seniorzy mieli okazję spędzić czas w tak prestiżowym miejscu i pokazali, czym się zajmują. Zależy nam także na tym, aby nieco odkryć kulisy pracy gdańskiej Caritas, a nade wszystko w pełni „zanurzyć się” w relacji z drugim człowiekiem.

W trakcie spotkania poznaliśmy metody pracy z seniorami. Pani Wioleta Falińska, psycholog, pokazała jak wyglądają zajęcia z „gimnastyki umysłu”, zachęcając nas, abyśmy wspólnie znaleźli jak najwięcej wyrazów zaczynających się na A i kończących na literę P. Pan Kacper Jabłoński, fizjoterapeuta, zachęcał nas do wykonania kilku ćwiczeń, dzięki którym nasza aktywność nie będzie słabła z wiekiem. Marek Demczuk, fotograf, operator kamery i reporter opowiedział o tym jak to możliwe, że wśród milionów zdjęć, które w życiu zrobił pamięta te, które wykonał w placówkach gdańskiej Caritas.

Na zakończenie, jeszcze przed koncertem p. Tadeusza Zdybla, seniorzy, podopieczni z Dziennego Domu Pobytu dla osób starszych w Rumii przedstawili wyjątkowo oryginalne jasełka.

Nie zabrakło słodkich rogalików i ciastek wraz z przepisem, jak można je samodzielnie wykonać oraz pysznej herbaty.

Od rana odbieramy telefony od naszych pracowników, którzy bardzo dziękują za wczorajszy czas, co ważne nie tylko w imieniu własnym, ale i podopiecznych –mówią organizatorzy spotkania z gdańskiej Caritas– Nasi seniorzy byli zachwyceni przestrzeniom Olivia Centre. Pierwszy raz w swoim życiu byli w takim miejscu. Nie spodziewali się, że szklane biurowce w środku kryją tak piękne wnętrza i wspaniałych ludzi. Zwrócili uwagę na p. Oskara, który przywitał ich uśmiechem i powiedział: „Proszę, czujcie się jak u siebie”. Pracownicy powiedzieli dzisiaj, że to był czas, kiedy jeszcze lepiej mogli się poznać, zintegrować i czuli się dumni, że właśnie Oni zostali zaproszeni do tak prestiżowego miejsca.

Dziękujemy za ten czas i niecierpliwością czekamy na kolejne nasze spotkanie pt. „Siła D♥bra”. Do zobaczenia w przyjaznych wnętrzach Olivia Biznes Center!

M.Sz.