Relikwie bł. Jerzego w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Głogowie Małopolskim

Niedziela 28 lutego 2018 roku była szczególnym dniem dla Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Caritas w Głogowie Małopolskim.

Do kaplicy zakładu rozpoczynając uroczystą Eucharystię Biskup Rzeszowski Jan Wątroba wniósł relikwie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Słowa powitania do Pasterza skierowała kierownik placówki Małgorzata Krzysztofińska. Z biskupem celebrował dyrektor CDR ks. Stanisław Słowik oraz proboszcz i kustosz sanktuarium  ks. Adam Samel i kapelan ks. Mieczysław Paśko. We Mszy św. uczestniczyli pensjonariusze placówki oraz goście na czele z burmistrzem Pawłem Bajem.

Pozdrawiając  zgromadzonych Biskup Ordynariusz stwierdził w homilii, że dzisiejsze świętowanie jest diecezjalną  uroczystością inaugurującą obchody Światowego Dnia Chorego.

Po Mszy św. biskup odwiedził wszystkich chorych udzielając im błogosławieństwa oraz wręczając pamiątkowy obrazek z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej z Bazyliki Mniejszej w Gorlicach z fragmentem aktualnego Orędzia Ojca św. Franciszka.

s. Agata Jakieła, nazaretanka