Koszalin: Zakręć się dla hospicjum

Ruszyła akcja Szkolnych Kół Caritas, które jak co roku w Wielkim Poście, zwracają uwagę swoich rówieśników na ludzi cierpiących w hospicjum Caritas im. Bp. Czesława Domina w Darłowie.

– Czas Wielkiego Postu jest okazją do tego, by zmotywować się do działania na rzecz drugiego człowieka – przekonuje ks. Krzysztof Sendecki, dyrektor hospicjum. – Dlatego rozpoczynamy naszą akcję, poprzez którą chcemy pomóc młodzieży dostrzec ludzi chorych, przebywających w naszym hospicjum.

Jak podkreśla ks. Sendecki, nie tyle sam wymiar materialny akcji jest pierwszorzędny, co przylgnięcie do idei wolontaryjnej. – Nasza akcja ma na celu także integrację ludzi ze środowiskiem hospicjum. Cieszymy się z każdego kontaktu z nami, nawet jeśli nie jest to kontakt bezpośredni. Chodzi o zmianę myślenia, postawienie się w sytuacji drugiej osoby. Nawet sama pamięć o chorych, empatia skierowana w ich stronę, jest dla nich dużym umocnieniem w cierpieniu i nieraz samotności. Stąd tak prosty dar, jak zbiórka nakrętek ze względu na nich, nabiera dużo głębszego znaczenia.

Zachętą do efektywnego przeprowadzenia akcji jest konkurs rozpisany przez Caritas na największą ilość zakrętek. Jak informuje Kacper Banach, koordynator SKC, na zwycięskie SKC czeka atrakcyjna nagroda – laptop.

Zbiórka rozpoczęła się 14 lutego, a zakończy 1 maja. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Wolontariuszy SKC 15 czerwca 2018 r.

Więcej informacji o akcji ‚”Zakręć się na hospicjum” udziela Kacper Banach (tel.
tel.500 398 444; e-mail: kbanach@caritas.pl