Tak, Pomagam! – XIV Zbiórka Żywności w Koszalinie

W dniach 8-9 marca wolontariusze Caritas przypomnieli klientom sklepów, że żywnością warto dzielić się z innymi. W sklepach sieci Biedronka, Polomarket i Lewiatan przeprowadzili 14. zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, pomagam!”.

Zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia i łatwe w przechowywaniu, z których będzie można przygotować paczki dla potrzebujących oraz przygotować uroczyste świąteczne śniadanie wielkanocne.

W tegorocznej wielkanocnej zbiórce wzięło udział 50 Parafialnych Zespołów Caritas, szkolnych kół oraz koszalińskich instytucji – Dom Miłosierdzia Bożego oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Ich wolontariusze dotarli do 60 sklepów na terenie diecezji.

Wśród tych najmłodszych są Pola Klimsiak i Gabrysia Zalewska – uczennice koszalińskiego ekonoma, które dyżurowały w piątkowe popołudnie w jednej z Biedronek.

Może ja też kiedyś będę potrzebowała pomocy i wtedy ktoś mi pomoże – przewiduje Gabrysia i dodaje, że już sprawiła komuś radość swoim udziałem w akcji: – Moja mama się cieszy.

Zbiórka wiosenna cieszy się mniejszym zainteresowaniem niż zimowa, do której przystępuje więcej parafii zdolnych przeprowadzić akcję w 80-90 sklepach. W grudniu 2017 r. Caritas zebrała w ramach „Tak, pomagam!” 13 ton produktów spożywczych.

Akcja minęła, ale produkty żywnościowe można nadal składać w parafiach u wolontariuszy Caritas oraz w centrali Caritas – do Wielkiego Czwartku włącznie.

„Tak, pomagam!” to akcja ogólnopolska. Włącza się w nią  20 tys. wolontariuszy Caritas.