Pierwszy transport ciepłych śpiworów i kubków termicznych dla bezdomnych w pustostanach wyruszył do potrzebujących

Trwa wspólna akcja Caritas Polska i Straży Miejskiej w Warszawie. Miłość musi mieć ręce, żeby pomagać i nogi, żeby spieszyć z tą pomocą do potrzebujących.

Trochę ciepła dla bezdomnego

Tym razem przysłowiowymi „nogami”, bez których nasza pomoc nie dotarła by do bezdomnych przebywających w pustostanach i innych ukrytych miejscach, są patrole Straży Miejskiej.

– Na terenie samej dzielnicy Wola znamy miejsca pobytu co najmniej 80 takich osób, na terenie Bemowa 30 osób, którym często dowozimy ciepłą zupę z kuchni Caritasu – mówi st. insp. Alfred Paplak funkcjonariusz IV Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Pan Alfred odebrał dziś z siedziby Caritas Polska przy ul. Okopowej 55 w Warszawie pierwszy transport ciepłych śpiworów i kubków termicznych przeznaczonych dla tych DSC_1215osób.   Dzięki ofiarności wszystkich, którzy odpowiedzieli z hojnością na naszą akcję „Trochę ciepła dla bezdomnego” 25 bezdomnych na działkach, w pustostanach i w innych trudno dostępnych miejscach otrzyma, śpiwór i termiczny kubek na zupę, ale także znak naszej pamięci i ludzkiej solidarności w najtrudniejszym dla nich okresie roku. Data pierwszej dostawy zbiega się ze wspomnieniem św. Mikołaja, który będąc biskupem zaopatrywał biednych w potrzebne rzeczy, ale także przynosił radość i nadzieję…

Akcja trwa do 15 lutego przyszłego roku a dostawy będą realizowane sukcesywnie w miarę wpływu pieniędzy na zakup śpiworów i kubków od ofiarodawców. Patrolom Straży Miejskiej będzie nieraz towarzyszył przedstawiciel Caritas Polska wraz z uczestnikiem programu wychodzenia z bezdomności „Damy radę!”. Dotychczasowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do nowego serwisu charytatywnego www.pomagam.caritas.pl

pomagam2_728x90_2