Radom: Paczki żywnościowe dla ubogich

Radomska Caritas rozpoczęła wydawanie paczek żywnościowych z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Tylko 17 grudnia do potrzebujących trafiło 350 paczek. Caritas szacuje, że tą formą wsparcia zostanie objętych ok. 2 tysiące ubogich osób. Kolejne tysiące otrzyma wsparcie dzięki pracy wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas w diecezji radomskiej.

Iwona Stępniewska z radomskiej Caritas powiedziała, że wręczanie paczek to pierwszy punkt przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. – Cieszymy się, że udało się nam zebrać środki na przygotowanie paczek żywnościowych – powiedziała Iwona Stępniewska. Zostały one przygotowane w trzech rodzajach. Najmniejsze odbierają rodziny do trzech osób, te większe – od czterech do sześciu, a największe – dla liczących ponad siedmiu członków.

Żywność z paczek pochodziła m.in. ze zbiórek, która Caritas i Radomski Bank Żywności przeprowadziły w ostatnich dniach w marketach. Udało się zebrać ponad 13 ton darów. Wśród nich: mąka, cukier, konserwy mięsne, herbata, makaron, konserwy rybne, ryż, słodycze, dżem, barszcz i napoje. Do paczek dołączono także jabłka i gruszki, które trafiły do magazynu Caritas w ramach programu „Embargo”. Paczki ważyły prawie 20 kilogramów. By otrzymać paczkę, dochód na członka rodziny nie mógł przekraczać 400 złotych netto.

Dla osób najbiedniejszych i bezdomnych, w środę 23 grudnia w stołówce Caritas w Radomiu, odbędzie się wigilia. Początek o godzinie 12. (rm)

fot. radom.gosc.pl