Częstochowa: kolejny turnus kolonii Caritas „Jura in English”

27 lipca rozpoczął się kolejny turnus kolonii Caritas „Jura in English” w ośrodku wypoczynkowym Caritas Archidiecezji Częstochowskiej w Poniku k. Janowa. Na dzieci czekają w programie codzienne zajęcia z jęz. angielskim, piesze wędrówki szlakiem Orlich gniazd, wyprawa do jaskiń, gry i zabawy terenowe, nocne podchody, ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteka, konkursy z nagrodami, 2 wycieczki autokarowe: do Zamku i Parku Rozrywki w Ogrodzieńcu a także do Hokus Pokuss – Manufaktury Słodyczy w Żarkach wraz z warsztatami wyplatania z wikliny.

Miłym i niespodziewanym gościem w czasie kolonii był Metropolita Częstochowski abp Wacław Depo, który dzielił się z dziećmi świadectwem swego życia i wiary.

 Jest to kolejny turnus skierowany do dzieci nie tylko z terenu diecezji Częstochowskiej. Wcześniejsze kolonie odbyły się również w Poniku i w Archidiecezjalnym Centrum Duchowości „Święta Puszcza” w Olsztynie k/Częstochowy, były to turnusy sportowe i artystyczny. Przed nami jeszcze turnus dla dzieci polonijnych z Białorusi „Wakacje na Jurze” oraz  „Wakacje pełne przygód” turnus zorganizowany przy współpracy z Funduszem Składkowym Ubezpieczenia Społecznego Rolników.