Częstochowa: po zimowisku dla dzieci

Zakończyło się zimowisko zorganizowane przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej wspólnie z Funduszem Składkowym Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Dzięki wspaniałej kadrze oraz miejscu, w którym odbywało się zimowisko – Centrum Duchowości Archidiecezji Częstochowskiej „Święta Puszcza” – dziewięćdziesięcioro dzieci nie miało czasu na nudę.

Program był pełen atrakcji: wycieczki piesze po Jurze, wyjazdy do kopalni soli w Bochni, parku rozrywki „Nemo” w Dąbrowie Górniczej i Muzeum Zapałek w Częstochowie. Oczywiście nie brakło gier zespołowych i zabaw integracyjnych. Odbyły się warsztaty z zakresu zdrowego żywienia, zajęcia na hali sportowej w Kamienicy Polskiej czy wypady na lodowisko i na sanki. Dzieci miały możliwość spotkania z panią policjantką, która mówiła o bezpieczeństwie na wsi i Strażą Pożarną, która przeprowadziła pogadankę na temat „Nie czadowi” oraz pokazała sprzęt pożarniczy. To wszystko i jeszcze więcej miało miejsce w ciągu tych wspaniałych 10 dni. Czas zimowiska upłynął bardzo szybko, a teraz czekamy na wakacje.

Wypoczynek zimowy w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750 zł na każdego uczestnika.